Konferencja naukowa: Debata wokół Jezusa z Nazaretu Benedykta XVI

Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zapraszają na konferencję naukową „Debata wokół Jezusa z Nazaretu Benedykta XVI” do Wrocławia w dniach 11 - 12 kwietnia 2013. Termin nadsyłania propozycji tematów wystąpień: 18.01.2013.

 
Wydział Teologiczny, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
oraz
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

  

Debata wokół Jezusa z Nazaretu Benedykta XVI

Konferencja naukowa

WROCŁAW 11 - 12 kwietnia 2013

 

 Ukazanie się trzeciego tomu książki „Jezus z Nazaretu” papieża Benedykta XVI stało się inspiracją do podjęcia badań koncentrujących się wokół refleksji nad postacią Chrystusa którą Joseph Ratzinger/Benedykt XVI przedstawił w tym dziele. Owoce podjętych analiz zostaną przedstawione na forum konferencji naukowej, która wpisuje się w cykl sympozjów zatytułowany „Współczesne chrystologie”. W związku z tym Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji naukowej pt. „Debata wokół Jezusa z Nazaretu Benedykta XVI”. Konferencja odbędzie się 11-12 kwietnia 2013r. w Sali Senatu PWT, ul. Katedralna 9 we Wrocławiu.

 

Oto niektóre sugerowane tematy wystąpień:

Jezus z Nazaretu jako impuls dla współczesnej chrystologii,

Jak Benedykt XVI rozwiązuje problem: Jezus historii i Chrystus wiary?

Ekumeniczny aspekt Jezusa z Nazaretu,

Filozoficzne tło Jezusa z Nazaretu,

Wątek patrystyczny w Jezusie z Nazaretu,

Metoda stosowana przez Benedykta XVI w Jezusie z Nazaretu,

Jak wykładać chrystologię po Jezusie z Nazaretu?.....

 

Prosimy o nadsyłanie propozycji tematu wystąpienia do 18 stycznia 2013 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponieważ planowana jest publikacja, dlatego prosimy o dostarczenie tekstów wykładów w wersji elektronicznej w dniu konferencji.

    

Łączymy wyrazy szacunku i pozdrowienia,

  

o. prof. UAM dr hab. Bogusław Kochaniewicz  OP                             ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek